ZAPYTANIE OFERTOWE
     

Bądź na bieżąco

facebook LinkedIn
Zaznacz stronę

W dzisiejszym świecie pierwszy kontakt klienta z produktem i moment pierwszego wrażenia to czynnik decydujący o zakupie danego towaru. Kiedy potencjalny Klient widzi podobne artykuły na półce, często zaledwie w ciągu kilku sekund podejmuje decyzję czy go kupić. To sprawia, że Twoje opakowanie musi przyciągnąć uwagę i sprawić, że nabywcy podejmą na tej podstawie decyzje zakupowe.

Opakowania kartonowe wysokiej jakości

Dobrze dobrane opakowanie powinno chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także wyróżniać się na tle konkurencji w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeśli Twój produkt dotrze uszkodzony, Klient raczej go odda lub nie zdecyduje się na ponowny zakup. Jeśli Twoje opakowanie wygląda identycznie jak inne produkty na półce i Klient nie wie jaki produkt wybrać, prawdopodobnie wybierze ten, który jest najtańszy.

Estetyka, funkcjonalność i zrównoważony rozwój to ważne czynniki, które mogą sprawić, że opakowanie produktu stanie się wizytówką Twojej firmy. Twoje opakowanie powinno być atrakcyjne wizualnie i pokazywać wizerunek marki. Powinno być również łatwe do otwarcia i nadające się do recyklingu.

Poświęcając czas na stworzenie świetnego opakowania, pokazujesz swoim Klientom, że dbasz o Nich i o swój produkt.

Opakowanie jako sposób na promocję

Na tle konkurencji pierwsze wrażenie liczy się często bardziej niż np. właściwości produktu. Twoje opakowanie jest pierwszą rzeczą, jaką widzą potencjalni Klienci, dlatego ważne jest, aby przyciągało wzrok i przekazywało właściwy komunikat o Twojej marce. Może być wręcz zamiennikiem dla tradycyjnych wizytówek – warto umieścić na nim dane kontaktowe. Kluczowe jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów i technik druku oraz zaprojektowanie grafiki, która będzie przyciągała wzrok. Dobre opakowanie odzwierciedli jakość Twojego produktu.

Opakowanie jako sposób na ochronę produktu

Wyróżnienie się na tle konkurencji i zadbanie o pozytywny odbiór produktu podczas pierwszego kontaktu klienta z towarem, to nie jedyne aspekty, na które warto zwrócić uwagę.pakowanie odgrywa również ważną rolę w ochronie Twojego produktu. Niezależnie od tego, czy jest to delikatna elektronika, czy żywność, odpowiednie opakowanie może sprawić, że Twój produkt bezpiecznie dotrze do miejsca docelowego. Istotne jest użycie odpowiednich surowców do produkcji i upewnienie się, że Twoje opakowanie jest dostosowane do produktu, wytrzyma wysyłkę i wszystkie operacje logistyczne. Powinno być również łatwe do otwierania i używania przez Klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, dobre opakowanie jest niezbędnym elementem dla każdego producenta. Trzy kluczowe elementy to: estetyka, funkcjonalność i zrównoważony rozwój. Właściwości produktu to nie wszystko – opakowanie jest pierwszą rzeczą, którą widzi Klient. Opakowanie jest wizytówką Twojej firmy oraz ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi produktów, znajdujących się wewnątrz pudełka.