ZAPYTANIE OFERTOWE
     

Bądź na bieżąco

facebook LinkedIn
Zaznacz stronę

AKTUALNOŚCI

Nowa inwestycja

nowa inwestycja
Netbox PL Sp. z o.o. to rodzinna firma z pełnym udziałem kapitału polskiego, specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych. To także jedno z najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w powiecie gostyńskim, które własnie staje przed nowym wyzwaniem. W jego realizacji ma pomóc decyzja o finansowym wsparciu, dzięki czemu spółka chce zwiększyć zarówno produkcję, jak i zatrudnienie.

Działając od blisko 25 lat firma Netbox dała się poznać nie tylko jako duży i dobrze prosperujący zakład pracy, ale też podmiot czynnie uczestniczący w życiu społecznym mieszkańców. Obecnie jej właściciele zatrudniają ponad 400 osób, ale to wkrótce się zmieni. Spółka, która należy do rodziny Państwa Giermaziak, otrzymała właśnie poważne wsparcie finansowe, dzięki któremu będzie rozwijać się jeszcze szybciej, budując silną markę, konkurującą nie tylko na rynku krajowym.

W ciągu najbliższych pięciu lat Netbox planuje znaczną rozbudowę hal produkcyjno-magazynowych – w pierwszej fazie ok. 15 tys. dodatkowych metrów kwadratowych, dalszych planów firma na razie nie chce zdradzać. Nowe budynki powstaną przy już istniejących, w strefie przemysłowej w Czachorowie. To efekt długofalowej strategii rozwoju oraz przyznanego wsparcia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK”. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Fizycznie nie otrzymamy 100 mln złotych na inwestycję. Udzielone wsparcie tak naprawdę oznacza, że w ciągu 5 lat mamy szansę rozliczyć w podatku 25% kwoty dotacji, czyli 25 mln złotych.. Aby tak się stało, koniecznym, choć nie jedynym warunkiem jest zainwestowanie wspomnianych minimum 100 ml złotych, czyli szacowanej kwoty całej inwestycji. Na realizację projektu musimy znaleźć finansowanie w postaci kredytu. To właśnie te pieniądze faktycznie zostaną zainwestowane. Oczywiście jak każda inwestycja i każdy kredyt wiąże się to z pewnym ryzykiem. Nie spełnienie któregokolwiek z warunków dotacji spowoduje brak możliwości odliczenia wspomnianych 25 mln i utratę blisko 2 mln kosztów udzielenia dotacji. Zrobimy jednak wszystko żeby finalnie całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem  – wyjaśnia Hanna Adamczak z Netboxu.

Firma jest już na etapie wyboru wykonawcy. – Rozbudowujemy zakład zgodnie z naszą strategią rozwoju. Od wielu lat inwestujemy i robimy to lokalnie. W ostatnich dwóch latach osiągnęliśmy dwucyfrowe wskaźniki wzrostu. Stale rozwijamy sprzedaż koncentrując się na potrzebach klientów. Powoli zaczyna brakować nam miejsca dlatego prace rozpoczną się już w przyszłym roku – wyjaśnia Hanna Adamczak z Netboxu. Po rozbudowie firma planuje też zwiększenie zatrudnienia o kilkadziesiąt osób.

 

Źródło: https://gostyn24.pl/pl/12_biznes/49247_zainwestuja-100-milionow-netbox-staje-przed-kolejnym-wyzwaniem-brawo-wy.html