ZAPYTANIE OFERTOWE
     

Bądź na bieżąco

facebook LinkedIn
Zaznacz stronę

Opakowania e-commerce

W dobie rozwoju nowoczesnej technologii powstała nowa gałąź handlu internetowego. Dzięki temu wzrosło zapotrzebowanie na nowoczesne i trwałe opakowania do branży e-commerce. Pakowane przedmioty w sprzedaży online różnią się od siebie wielkością, materiałem, wagą oraz mogą mieć nietypowe kształty, co utrudnia wysyłkę na duże odległości. Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń i trwałych materiałów opakowań pomoże zniwelować możliwość powstania uszkodzeń.

Cechy nowoczesnych opakowań

Każdy, kto prowadzi własną działalność ukierunkowaną na sprzedaż towarów, wie, jak ważną rolę odgrywają odpowiednie zabezpieczenia towarów w postaci opakowań e-commerce. Tekturowe pudełka e-commerce wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które w łatwy i szybki sposób można złożyć w bryłę, bez konieczności użycia kleju lub taśmy klejącej. Odpowiednio dobrany surowiec zapewni ochronę produktu i zwiększy odporność na uszkodzenia mechaniczne podczas dostawy.

Warto zauważyć, że rozwój firmy zależy również od popularności marki, dlatego istnieje możliwość dostosowania szaty graficznej opakowań tak, aby spełniała funkcję promocyjną. Nadruk może zawierać nazwę firmy lub logo, dzięki czemu wzrośnie świadomość marki u odbiorców przesyłek, co przełoży się na zwiększenie sprzedaży. Opakowania e-commerce to najlepsze rozwiązanie dla sklepów internetowych, ponieważ wszystkie rozmiary pudełek można dostosować do rygorystycznych standardów firm kurierskich oraz paczkomatów.

Zastosowanie opakowań

Kolejną gałęzią, która potrzebuje nowoczesnych i trwałych rozwiązań, jest branża logistyczna. Składowanie i wysyłka dużej ilości produktów wiąże się z koniecznością dobrego zapakowania towaru, który nie ulegnie zniszczeniu podczas dalekich transportów. Odpowiednie opakowanie przyczyni się do bezpiecznego i ekonomicznego składowania produktów na magazynie, a także da możliwość ich segregacji.

Opakowania e-commerce wykonane z tektury falistej są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz biodegradowalne, a jednocześnie odporne na uszkodzenia. Warto podkreślić, że wytrzymałość zależy od kilku czynników między innymi od rodzaju zastosowanej tektury falistej oraz od jej gramatury.

Opakowania dla e-commerce łączą w sobie nowoczesność i ekologię. Przy wyborze paczek warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy produktu – zagwarantuje to bezpieczny transport. Odpowiednio zapakowana paczka to znak dla Klienta, że firmie można zaufać. W ten sposób możliwe jest budowanie długotrwałych relacji handlowych.