ZAPYTANIE OFERTOWE
     

Bądź na bieżąco

facebook LinkedIn
Zaznacz stronę

Opakowania jednostkowe

Opakowania jednostkowe mają szczególne znaczenie w handlu. Pełnią funkcję marketingową, ochronną, oraz informacyjną. W naszej ofercie znajdują się dwa podstawowe rodzaje opakowań jednostkowych: z tektury litej i kaszerowanej.

Czym jest opakowanie jednostkowe?

Jak sama nazwa wskazuje, opakowania jednostkowe służą przede wszystkim do pakowania pojedynczych towarów. Oznacza to, że zapewniają ochronę produktu, ale też służą do prezentacji produktów znajdujących się wewnątrz nich.

Rodzaje opakowań

Nasze opakowania jednostkowe dzielimy na dwa rodzaje:

  1. Opakowania z tektury litej — to rodzaj opakowań jednostkowych stworzonych pod kątem lżejszych produktów. Ich zadaniem jest przekazanie informacji na ich temat, zabezpieczenie ich, a także wypromowanie i zachęcenie do dalszych zakupów.
  2. Opakowania z tektury kaszerowanej — to opakowania wprowadzane na rynek głównie ze względu na połączenie wysokiej estetyki zadruku i wykończenia z dużą wytrzymałością. Składają się z warstwy tektury falistej oraz linera, na którym znajduje się grafika. Dzięki temu pełnią swą funkcję zarówno marketingową, jak i ochronną. Nadają się do produktów cięższych oraz delikatnych, które wymagają szczególnej ochrony.

Ochrona przyrody

Tektura jest materiałem bardzo często wykorzystywanym w systemach logistycznych. Jej duża popularność wynika m.in. z bardzo ograniczonego wpływu na środowisko. Tworzywa sztuczne rozkładają się nawet kilkaset lat, podczas gdy opakowanie tekturowe potrzebuje maksymalnie kilku miesięcy, by doszło do jego całkowitego rozkładu. Dzięki temu gospodarka odpadami opakowaniowymi jest tańsza i nie zużywa tak wielu zasobów. Wynika to z faktu, że praca przy odpadach opakowaniowych opiera się na dość tanim i wydajnym recyklingu.

Bezpieczeństwo produktu

Naszym celem jest dostarczenie Państwu opakowań, które całkowicie zabezpieczą produkt. Tworzymy opakowania z tektury, których rozmiar i kształt jest dostosowany do rodzaju transportowanego asortymentu. Można do nich zapakować praktycznie wszystko, począwszy od drobnych artykułów np. spożywczych aż po produktu gospodarstwa domowego, czy wyposażenia domu.

Opakowania jednostkowe a opakowania zbiorcze

Opakowanie jednostkowe jest narzędziem promocyjnym, które de facto jako ostatnie pojawia się przed oczami Klienta. Opakowanie zbiorcze mieści w sobie wielokrotność opakowań jednostkowych produktów. Dzięki temu można łatwiej przewozić i dystrybuować produkt wśród Klientów. Dlatego zarówno opakowania jednostkowe dostępne w naszej ofercie, jak i opakowania zbiorcze służące do pakowania opakowań jednostkowych, są ze sobą kompatybilne. W sprawie opakowań zbiorczych zachęcamy do odwiedzenia odpowiedniej podstrony.

Dostępne w naszej ofercie opakowania jednostkowe to ważny element produktu jako całości. Dzięki nim ogranicza się liczbę odpadów opakowaniowych, zmieniają się na lepsze trendy w gospodarce opakowaniami, a także łatwiej promuje się produkt wśród potencjalnych Klientów.