ZAPYTANIE OFERTOWE
     

Bądź na bieżąco

facebook LinkedIn
Zaznacz stronę

Opakowania zbiorcze

Opakowanie zbiorcze to prosty i funkcjonalny sposób na spakowanie dużej liczby artykułów (opakowań) jednostkowych. Jego zadaniem jest dostarczenie asortymentu do miejsca docelowego, ale też zabezpieczenie go na czas dystrybucji.

Opakowania zbiorcze — jak są zbudowane?

Opakowania zbiorcze, które są dostępne w naszej ofercie, wykonane są z kartonu, tektury falistej. Wyróżniają się dużą nośnością i odpornością na oddziaływania mechaniczne. Dobrze zaprojektowane opakowania dają możliwość amortyzacji wstrząsów, dlatego mogą być przeznaczone do transportu szczególnie delikatnych przedmiotów. Wykonane są one najczęściej z tektury falistej trzy lub pięcio-warstwowej. Oferujemy kartony w standardowych konstrukcjach z katalogu FEFCO oraz indywidualne konstrukcje wykonywane na potrzeby naszych klientów.

Opakowanie zbiorcze — najważniejsze zadania

Mimo swej prostej konstrukcji opakowania zbiorcze pełnią szereg funkcji, dzięki którym towar może bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy.

  1. Funkcja ochronna — w opakowaniu zbiorczym można przewieźć delikatne przedmioty i to na bardzo dużą odległość.
  2. Dystrybucyjna — opakowania zbiorcze służą przede wszystkim do dystrybucji towarów. Ich przeznaczeniem nie jest dotarcie do klienta finalnego i skupienie jego uwagi na produkcie, ale masowe przewiezienie asortymentu.
  3. Informacyjna — opakowanie transportowe służy również jako nośnik informacji. Dzięki temu osoba zajmująca się transportem towaru wie, jak ma z nim postępować i czego unikać, aby dotarł bezpiecznie do odbiorcy.
  4. Funkcjonalna — w opakowaniach zbiorczych można przewieźć znacznie mniejsze opakowania jednostkowe. Dzięki temu łatwiej można je zliczyć, np. w trakcie magazynowej inwentaryzacji lub podczas przyjęcia do magazynu.

Opakowania zbiorcze — najważniejsze zastosowania

Opakowania zbiorcze dostępne w naszej ofercie mają zastosowanie w wielu branżach. Dają możliwość przechowywania towarów znajdujących się wewnątrz co najmniej dwóch opakowań jednostkowych. W związku z tym opakowania zbiorcze mogą być wykorzystane w:

  • handlu,
  • logistyce,
  • magazynowaniu towarów,
  • firmach transportowych,
  • zarządzaniu towarem,
  • ewidencji asortymentu itd.

Opakowanie zbiorcze jest lekkie, pozwala efektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń, a także ułatwia identyfikację, klasyfikację i rozliczenie ilości sztuk towaru znajdującego się w jego wnętrzu.

Reasumując, trudno sobie wyobrazić nowoczesną logistykę bez opakowań zbiorczych. Naszym celem jest dostarczenie takich opakowań wszystkim Klientom niezależnie od ich specjalizacji.